Expozitie de pictura Marcel Lupse

Evenimentul organizat de Rotary Club Dej a avut loc la Muzeul Municipal Dej, în data de 7 decembrie 2023, începând cu ora 17:00.

Acesta a fost un moment deosebit, dedicat culturii și artei, prin vernisajul expoziției personale de pictură a artistului Marcel Lupșe, intitulată “MIRESME”.

Expoziția a oferit o călătorie vizuală extraordinară prin operele de artă ale lui Lupșe, care sunt cunoscute pentru capacitatea lor de a capta și a exprima esența naturii și a emoțiilor umane. Prezența acestui eveniment în cadrul Muzeului Municipiului Dej a adăugat o notă specială serii, oferind o punte între trecutul istoric al orașului și expresia contemporană a artei. Invitații, inclusiv membrii comunității locale și iubitori de artă, au avut ocazia nu doar să admire lucrările artistului, dar și să interacționeze cu el, aflând mai multe despre inspirația și tehnicile sale. Rotary Club Dej, prin acest eveniment, a reușit să aducă în prim-plan importanța artei și a culturii în societatea de astăzi.

Expoziția rămâne deschisă și liberă de vizitat până la data de 26 ianuarie 2024 în Galeria Muzeului Municipal Dej, str. 1 Mai, nr. 3.